Španělsko – Brazílie

Ve středu 13. listopadu se ve španělské Seville uskutečnilo přátelské fotbalové utkání mezi domácí Španělskem a jihoamerickou Brazílií. Zápas skončil remízou 0:0 a obě mužstva tak zůstala na čele žebříčku FIFA.

Španělsko bylo po celý zápas aktivnější, ale nedokázalo překonat dobře bránící brazilskou obranu. Brazilci se dostali ke slovu až v samém závěru, kdy v 89. minutě střílel těsně vedle Raphinha.

Zápas to byl velmi vyrovnaný a oba týmy si vítězství zasloužily.

Zajímavosti ze zápasu:
  • Zápas sledovalo na stadionu 80 000 diváků.
  • Španělský brankář Unai Simón chytil v prvním poločase penaltu Brazílci Viníciusovi Juniorovi.
  • Brazilský obránce Marquinhos byl zvolen mužem zápasu.

Oba týmy nyní čekají přípravné zápasy před mistrovstvím světa v Kataru, které začíná 20. listopadu. Španělsko se utká s Jordánskem a Brazílie s Ghanou.

Můj názor:

Zápas to byl velmi vyrovnaný a oba týmy předvedly kvalitní výkon. Brazílie mě překvapila svou dobře fungující obranou, která Španělům nedovolila vstřelit gól. Španělsko bylo sice po celý zápas aktivnější, ale nedokázalo svůj tlak zužitkovat. Celkově se mi zápas líbil a věřím, že oba týmy budou na mistrovství světa patřit k favoritům.

Co si myslíte vy? Který tým podle vás vyhraje mistrovství světa?