ΑΕΚ Β καλαματα: Μια συγκλονιστικη ισοπαλια

Η ΑΕΚ Β' και η Καλαμάτα Β' έδωσαν το απόλυτο θέαμα στο Σεραφείδειο σε μια ματσάρα που θα μείνει αξέχαστη για όσους είχαν την τύχη να παρευρεθούν! Χαμένες ευκαιρίες, φοβερά γκολ και δύο ομάδες που δεν υπολόγισαν τίποτα για το τρίποντο.
"Όλα ανεβαίνουν σε κάθε επίπεδο", λέει ένας φίλος μου που διδάσκει θεωρία της κβαντικής βαρύτητας. Ισχύει και στο ποδόσφαιρο, φυσικά. Η Super League 2 είναι το μέρος όπου θα δεις πολλά γκολ, ένταση και πάθος. Η ΑΕΚ Β' με την Καλαμάτα Β' το απέδειξαν για άλλη μια φορά μπροστά σε αρκετό κόσμο που βρέθηκε στο Σεραφείδειο για την 4η αγωνιστική.
Το ματς ξεκίνησε με εντυπωσιακό τρόπο, με την ΑΕΚ Β' να παίρνει κεφάλι στο σκορ με δύο γκολ μέσα σε έξι λεπτά. Ο Κοντονίκος άνοιξε το σκορ στο 3ο λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ, ενώ στο 6ο ο Σόσα με προβολή έκανε το 2-0. Η Καλαμάτα Β', όμως, δεν τα παράτησε και μείωσε στο 30ο λεπτό με τον Μπαράλες με δυνατό σουτ. Ο Παμλίδης ισοφάρισε εννέα λεπτά αργότερα με πλασέ, κάνοντας το 2-2. Το σκορ παρέμεινε το ίδιο και στο δεύτερο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να έχουν ευκαιρίες να φτάσουν στη νίκη.
Μια ξεχωριστή στιγμή του αγώνα ήταν μια χαμένη ευκαιρία της ΑΕΚ Β' στο δεύτερο ημίχρονο, όταν ο Θεοδωρίδης βρέθηκε σε τετ-α-τετ με τον τερματοφύλακα της Καλαμάτας Β', αλλά σούταρε άουτ.
Γενικά, ήταν μια συναρπαστική αναμέτρηση από την αρχή μέχρι το τέλος. Η ΑΕΚ Β' μπορεί να μην πήρε τη νίκη, αλλά έδειξε χαρακτήρα και πάθος. Η Καλαμάτα Β', από την άλλη, απέδειξε ότι είναι μια σκληρή ομάδα που δεν τα παρατάει ποτέ.