Αγγλια σλοβακια

Το βράδυ της Δευτέρας, η Αγγλία και η Σλοβακία αναμετρήθηκαν σε έναν αγώνα γεμάτο ένταση και δράση. Στα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Αγγλία είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κέρδισε αρκετές ευκαιρίες. Ωστόσο, η Σλοβακία αμύνθηκε γενναία και κατάφερε να κρατήσει το σκορ στο μηδέν.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του παιχνιδιού αυξήθηκε και οι δύο ομάδες δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες. Η Αγγλία έχασε αρκετές καλές στιγμές για να σκοράρει, ενώ η Σλοβακία είχε μερικές επικίνδυνες αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι έφτασε στη λήξη με το σκορ 0-0, ένα αποτέλεσμα που καμία από τις δύο ομάδες δεν ήταν ικανοποιημένη.

Ο αγώνας ήταν μια απογοήτευση για τους φιλάθλους και των δύο ομάδων, καθώς και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες να κερδίσουν. Ωστόσο, η ισοπαλία ήταν τελικά ένα δίκαιο αποτέλεσμα, δεδομένου του ισότιμου αγώνα.

Στιγμιότυπα του αγώνα:

- Η Αγγλία είχε την κατοχή της μπάλας το 60% του αγώνα.

- Η Αγγλία είχε 17 σουτ, ενώ η Σλοβακία είχε 7.

- Η Αγγλία είχε 6 σουτ εντός εστίας, ενώ η Σλοβακία είχε 2.

- Η Σλοβακία είχε 10 κόρνερ, ενώ η Αγγλία είχε 4.