Ολυμπιακός ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ highlights

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες κόντρα στον Ατρόμητο με 2-0, χάρη στα γκολ των Ροντινέι και Ελ Αραμπί.

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και άγγιξαν το γκολ στο 10ο λεπτό με το σουτ του Ελ Αραμπί να σταματάει στο δοκάρι.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να πιέζει και τελικά κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο 40ο λεπτό με πέναλτι του Ροντινέι, το οποίο κέρδισε ο Ελ Αραμπί.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Περιστεριώτες προσπάθησαν να πιέσουν, αλλά ο Ολυμπιακός ήταν ανταγωνιστικός και είχε καλές ευκαιρίες.

Τελικά, στο 74ο λεπτό, ο Μουζακίτης έκανε την ασίστ και ο Ελ Αραμπί σκόραρε το τελικό 2-0.

Μετά τη νίκη αυτή, ο Ολυμπιακός ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας με 13 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος παρέμεινε στην 11η θέση με 7 βαθμούς.