Dnia 4 kwietnia w naszym kraju odbyło się ważne wydarzenie - rocznica pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych. Było to przełomowe wydarzenie w naszej historii, które symbolicznie zakończyło okres PRL i zapoczątkowało nową erę polskiej demokracji. Warto o tym pamiętać i doceniać tych, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy cieszyć się wolnością i demokracją.
4 kwietnia 1989 roku w Polsce odbyły się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Były one zwieńczeniem rozmów Okrągłego Stołu, które miały na celu pokojowe przejście do demokracji. W wyborach tych partie opozycyjne, zrzeszone w Komitecie Obywatelskim "Solidarność", zdobyły 161 mandatów na 460 miejsc w Sejmie. Był to wielki sukces opozycji, która do tej pory była pozbawiona możliwości legalnego działania.
Wybory z 4 kwietnia miały ogromny wpływ na dalsze losy Polski. Zapoczątkowały one proces demontażu systemu komunistycznego i przejścia do demokracji. Przyczyniły się również do upadku bloku wschodniego i pokojowego zakończenia zimnej wojny. Wybory z 4 kwietnia były początkiem nowej ery w historii Polski, która trwa do dziś.
Warto pamiętać o 4 kwietnia, ponieważ było to przełomowe wydarzenie w naszej historii. Był to dzień, w którym Polacy zdecydowali, że chcą żyć w wolności i demokracji. Wybory z 4 kwietnia były dowodem na to, że nawet w najtrudniejszych czasach można walczyć o swoje prawa i dążyć do lepszej przyszłości. Pamiętajmy o tym i doceńmy tych, którzy przyczynili się do tego, że dziś możemy żyć w wolnej i demokratycznej Polsce.
P.S. 4 kwietnia to także moje urodziny, więc życzę sobie i wszystkim, którzy obchodzą tego dnia imieniny lub urodziny, wszystkiego najlepszego!