Anglie – Slovinsko

Ve středu 11. května se naše andělská Británie a Slovinsko utkali v odvetném zápase semifinále evropského fotbalového šampionátu do 21 let. Zatímco první zápas skončil remízou 2:2, tipéři i sázkaři očekávali těsný a vyrovnaný zápas.

Slovinci však vstoupili do zápasu rozhodněji a hned od začátku začali ohrožovat naši bránu. Naštěstí pro nás nebyl soupeř dostatečně důsledný v zakončení a naše obrana měla dost času na to se zorientovat.

Postupně se ale i naši začali dostávat do hry a vytvářeli si dobré šance. Útočník Balogun měl hned několik příležitostí, ale ani jednou nedokázal překonat gólmana. Obrovskou šanci měl také Gordon, ale jeho hlavička po rohovém kopu skončila těsně vedle.

Naštěstí pro nás se nerovnoměrný průběh hry otočil v posledních minutách prvního poločasu. V 38. minutě si přímý kop náramně připravil Gordon a nemýlil se. Naše vedení mohlo být ale ještě výraznější. Hned o pár minut později měl dobrou šanci Jones, ale jeho střela narazila do tyče.

Do druhého poločasu Britové nastoupili s ještě větší vervou. Hned v 47. minutě po krásné kombinaci přešel náš úřadující kapitán Anthony Gordon do samostatného úniku a zvýšil naše vedení na 2:0. Slovenci se pokoušeli o odpověď, ale naše obrana byla spolehlivá.

V 68. minutě se dočkal i náš útočník Balogun, který po další krásné kombinaci završil naše vítězství vstřelením třetí branky. V samém závěru zápasu pak ještě snížil slovinský útočník Philips, ale na zvrat to už nestačilo.

Anglie zvítězila 3:1 a zajistila si postup do finále evropského fotbalového šampionátu do 21 let. Gratulujeme!