Argentyna – Boliwia: Eliminacje do Mistrzostw Świata bez historii

Piłkarska reprezentacja Argentyny pokonała Boliwię 6:0 w meczu kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2026 w Katarze. Na stadionie El Monumental w Buenos Aires Lionel Messi popisał się hat-trickiem, a jego świetną grę uzupełniły bramki Lautaro Martíneza, Juliána Álvareza i Thiago Almady.
Messi, który w tym roku skończył 36 lat, ponownie udowodnił, że jest w doskonałej formie i wciąż stanowi o sile reprezentacji Argentyny. Jego hat-trick był jego pierwszym w barwach narodowych od 2019 roku i pomógł Argentynie odnieść piąte zwycięstwo w pięciu meczach eliminacyjnych.
Argentyna była wyraźnie lepszą drużyną od początku do końca meczu. Na prowadzenie wyszła już w 19 minucie, kiedy to Messi wykorzystał podanie Ángel Di Maríi. Martínez podwyższył wynik w 43 minucie, a Álvarez dołożył trzeciego gola dwie minuty później.
W drugiej połowie Messi strzelił kolejne dwa gole w 84 i 86 minucie, a Almada ustalił wynik spotkania na 6:0 w 69 minucie.
Zwycięstwo nad Boliwią było kolejnym dowodem na to, że Argentyna jest jednym z faworytów do wygrania Mistrzostw Świata w Katarze. Drużyna Lionela Scaloniego jest niepokonana od 34 meczów i wygrała Copa América w 2021 roku.
Boliwia, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli eliminacyjnej, nie miała w tym meczu wiele do powiedzenia. Drużyna ta przegrała wszystkie pięć meczów w eliminacjach i ma minimalne szanse na awans do mistrzostw świata.
Argentyna zagra swój następny mecz eliminacyjny 12 listopada przeciwko Urugwajowi, a Boliwia zagra dzień później z Kolumbią.