Arka – Wisła Płock: Rajd w górę tabeli

Kibice Arki Gdynia mają powody do zadowolenia. Ich drużyna wygrała z Wisłą Płock 2:1 i wskoczyła na 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. To pierwsza wygrana Arki od czterech meczów.
Bohaterem spotkania był Karol Czubak, który dwukrotnie pokonał bramkarza Wisły. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie. Czubak wykorzystał podanie Jakuba Lewandowskiego i z bliska skierował piłkę do siatki.
Wisła odpowiedziała w 30. minucie. Po rzucie rożnym piłkę do bramki Arki wbił Maciej Ambrosiewicz. Wydawało się, że mecz zakończy się remisem, ale w 85. minucie Czubak po raz drugi wpisał się na listę strzelców.
Arka Gdynia pokonała Wisłę Płock 2:1 i awansowała na 10. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. To pierwsza wygrana Arki od czterech meczów.

Kibice Arki od początku sezonu z niecierpliwością czekali na moment, w którym ich drużyna w końcu zacznie wygrywać. I doczekali się. W meczu z Wisłą Płock Arka pokazała, że ma charakter i potrafi walczyć do końca.
Bohaterem spotkania był Karol Czubak, który zdobył dwie bramki. Pierwsza z nich była bardzo ładna. Czubak otrzymał podanie od Lewandowskiego i z bliska uderzył wprost do bramki.
Bramka na wagę wygranej padła w 85. minucie. Czubak wykorzystał błąd obrońcy Wisły i z bliska pokonał bramkarza.

Wygrana z Wisłą Płock to dla Arki Gdynia bardzo ważny krok w wyścigu o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Gdynianie mają teraz 24 punkty i zajmują 10. miejsce w tabeli. Do bezpiecznego miejsca tracą tylko 4 punkty.

Kibice Arki mogą być optymistycznie nastawieni przed kolejnymi meczami. Ich drużyna pokazała w meczu z Wisłą Płock, że stać ją na walkę o utrzymanie w PKO Ekstraklasie.