Arsenal – Szachtar

Wczorajszy mecz piłkarski pomiędzy Arsenalem a Szachtarem był ekscytującym widowiskiem, które trzymało kibiców w napięciu przez całe 90 minut. Meczem, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, z wielkim zainteresowaniem śledziła cała piłkarska Europa.

Arsenal rozpoczął mecz zdominowany, jednak to Szachtar niespodziewanie objął prowadzenie. W 25. minucie pięknym strzałem z dystansu popisał się Mudryk. Kanonierzy zareagowali szybko i zaledwie 5 minut później wyrównali. Dośrodkowanie Odegaarda zamknął Martinelli.

Druga połowa była równie emocjonująca. Szachtar miał kilka świetnych okazji do zdobycia gola, ale zabrakło skuteczności. Z kolei Arsenal w 72. minucie wyszedł na prowadzenie. Świetnym uderzeniem głową popisał się Gabriel Jesus.

W końcowych minutach spotkania Szachtar rzucił się do ataku całym zespołem, jednak Arsenal mądrze się bronił i nie pozwolił już sobie strzelić gola. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Kanonierów.

Zwycięstwo to dało Arsenalowi awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Szachtar z kolei będzie musiał powalczyć o awans w Lidze Europy.

Mecz pomiędzy Arsenalem a Szachtarem był wspaniałym widowiskiem, które pokazało, że oba zespoły są w świetnej formie. Kibice z pewnością będą z niecierpliwością czekać na kolejne spotkania tych drużyn.