Atlético de Madrid - Leganés

Az Atlético saját környezetében fogadta a Leganéset a spanyol labdarúgó-bajnokság, a La Liga 12. fordulójában. A hazaiak egygólos hátrányból fordítva, 3-1 arányban legyőzték ellenfelüket. Az Atlético ezzel 26 ponttal a harmadik helyre lépett előre, míg a Leganés 12 ponttal a 14. pozíciót foglalja el.
A mérkőzés első félidejében a vendég Leganés játszott aktívabban, és többet volt a labda birtokában, de helyzetek kimaradtak. A hazaiak kontratámadásokkal, főleg Carrasco révén próbálkoztak helyzeteket kialakítani, sikertelenül. A mérkőzés első gólját a Leganés szerezte: Siovas indítása után Inui passzolt Yvan Neyou elé, aki 15 méterről lőtt a jobb alsó sarokba (0-1). A vendégek vezetésével mentek a szünetre a csapatok.
A második félidő elején megszerezte az egyenlítő gólt az Atlético de Madrid: Morata passzolt a jobb szélen előretörő Carrascónak, aki középre adott a második hullámban érkező Antoine Griezmannnak, aki 12 méterről a kapu jobb oldalába lőtte a labdát (1-1). A fordítás aztán nem sokat váratott magára: a 69. percben João Félix passzát követően Alexander Sørloth fejelt a bal alsó sarokba (2-1). A végeredményt a 90. percben ismét Sørloth állította be, aki a tizenhatoson belül kapott labdát Carrascótól, és a kapust kicselezve a jobb alsó sarokba gurított (3-1).
Az Atlético de Madrid ezzel a győzelemmel megszilárdította harmadik helyét a tabellán, és tovább növelte előnyét az üldözőkkel szemben. A Leganés ezzel szemben továbbra is a kiesőzónában ragadt, és egyre nehezebb lesz kikeverednie onnan.