Atlético Madrid - Celta Vigo. O seară de neuitat pe Wanda Metropolitano.

Ieri seară, pe Wanda Metropolitano, a avut loc un meci de fotbal de neuitat între Atlético Madrid și Celta Vigo. Ambele echipe au jucat un meci excelent, iar atmosfera a fost electrică.
Meciul a început cu un ritm alert, ambele echipe căutând să marcheze. Atlético Madrid a deschis scorul prin Antoine Griezmann în minutul 15, iar Celta Vigo a egalat prin Nolito în minutul 25. Meciul a rămas echilibrat până la pauză, ambele echipe având șanse să marcheze.
În repriza a doua, Atlético Madrid a dominat jocul și a marcat de două ori, prin Luis Suárez în minutele 65 și 75. Celta Vigo a reușit să reducă din diferență în minutul 80 prin Santi Mina, dar nu a mai fost suficient timp pentru a egala.
Meciul s-a terminat cu victoria lui Atlético Madrid cu 3-2, iar fanii „colchoneros” au sărbătorit pe Wanda Metropolitano. A fost o seară de neuitat pentru toți cei prezenți.
Atmosfera pe Wanda Metropolitano
Atmosfera pe Wanda Metropolitano a fost electrică de la început până la sfârșit. Fanii ambelor echipe au creat o atmosferă fantastică, iar meciul s-a jucat într-o atmosferă de fair-play.
Fanii lui Atlético Madrid au fost încântați de victoria echipei lor, iar fanii lui Celta Vigo au fost mândri de lupta echipei lor. A fost o seară de fotbal pe care nimeni nu o va uita curând.
Jucătorii meciului
Jucătorii meciului au fost Antoine Griezmann și Luis Suárez. Griezmann a deschis scorul pentru Atlético Madrid și a fost o amenințare constantă pentru apărarea lui Celta Vigo. Suárez a marcat două goluri în repriza a doua și a fost decisiv pentru victoria echipei sale.
Ce urmează
Atlético Madrid va juca următorul meci în La Liga împotriva lui Sevilla, pe Wanda Metropolitano, pe 22 ianuarie. Celta Vigo va juca următorul meci în La Liga împotriva lui Real Betis, pe Balaídos, pe 21 ianuarie.