Atlético Madrid - Juventus

A trecut mult timp de când am auzit ultima dată de Atlético Madrid și Juventus într-o competiție europeană. Dar iată-le, pline de viață și gata să lupte pentru glorie în Liga Campionilor. Ambele echipe au trecut prin multe schimbări în ultimii ani, dar cred că am găsit o modalitate de a face acest lucru.

Atlético Madrid este o echipă care s-a bazat întotdeauna pe apărare. În această noapte, a fost diferit. Au atacat de la început și au pus presiune asupra lui Juventus. Au fost aproape să deschidă scorul în câteva rânduri, dar nu reușeau să treacă de portarul advers.

Juventus, pe de altă parte, a fost mai prudentă în atac. Au încercat să contraatace, dar nu au reușit să creeze multe ocazii clare. Dar, în minutul 45, Paulo Dybala a primit o pasă perfectă de la Miralem Pjanić și a marcat golul care a deblocat disputa.

Repriza a doua a fost și mai palpitantă. Atlético Madrid a continuat să atace, iar Juventus a căutat contraatacul. Ambele echipe au avut șanse de a marca, dar scorul a rămas același. În cele din urmă, Juventus a reușit să se impună cu 1-0 și s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor.

Felicitări Juventus! A fost o victorie meritată și sperăm să o repetați în semifinale.

P.S. Antoine Griezmann, ai fost grozav de aseară! Ne vedem data viitoare!