Atlético Madrid – RB Lipsko

Chceme-li hovořit o zápase mezi Atlético Madrid a RB Lipsko, je třeba nejdříve projít základní informace obou týmů:

• Atlético Madrid:

• Španělský profesionální fotbalový klub se sídlem v Madridu.
    • Založen v roce 1903.
    • Hraje domácí zápasy na stadionu Metropolitano.
    • Jeden z nejúspěšnějších klubů v historii španělského fotbalu.
    • Vyhrál 11 ligových titulů, 10 španělských pohárů a 3x Evropskou ligu UEFA.
  • RB Lipsko:

• Německý profesionální fotbalový klub se sídlem v Lipsku.
    • Založen v roce 2009.
    • Hraje domácí zápasy na stadionu Red Bull Arena.
    • Relativně nový klub, který rychle stoupá na významu v německém fotbale.
    • Vyhrál 1x německý pohár a 1x německý superpohár.

Zápas mezi Atlético Madrid a RB Lipsko se uskutečnil 14. září 2022 na stadionu Metropolitano v Madridu. Byl to první zápas skupinové fáze Ligy mistrů UEFA 2022/23. Domácí tým, Atlético Madrid, byl favoritem zápasu, ale nakonec prohrál s Lipskem 2:1.

Úvodní gól zápasu vstřelilLipsko v 4. minutě zásluhou Benjamina Šeška. Atlético se však rychle vzpamatovalo a ve 28. minutě srovnal skóre Antoine Griezmann. Obě mužstva měla v průběhu prvního poločasu šance na vstřelení dalších gólů, ale žádný z nich se neujal.

Druhý poločas byl vyrovnanější, ale Lipsko dokázalo vstřelit vítězný gól v 90. minutě díky José Mariu Giménezovi. Atlético Madrid mělo v závěru zápasu několik šancí na vyrovnání, ale nedokázalo je využít.

Vítězství Lipska bylo překvapivé, ale zasloužené. Tým hrál dobře zorganizovaně a efektivně v útoku. Atlético na druhou stranu mělo problémy s vytvářením šancí a nedokázalo využít své šance. Zápas byl celkově zábavný a sledovaný lidmi po celém světě.