Atlético Madrid – RB Lipsko: Atléti zahájilo Ligu mistrů výhrou

Atlético Madrid odstartovalo svou další cestu za úspěchem v Lize mistrů vítězstvím 2:1 nad rozjetým Lipskem. Už dvanáctou sezonu na lavičce Colchoneros v Lize mistrů zažívá trenér Diego Simeone a jeho svěřenci jsou odhodláni navázat na loňský triumf v Evropské lize. Atlético Madrid vstoupilo do zápasu aktivněji a hned v úvodu zápasu se dostalo do několika šancí. V 10. minutě se dostal do velké šance Antoine Griezmann, ale jeho střelu skvěle vyrazil brankář Gulacsi. O chvíli později se ale už francouzský útočník prosadil. Po přihrávce od Saúla Ñígueze se dostal do vápna a střelou z úhlu otevřel skóre zápasu.

Lipsko odpovědělo ve 28. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Benjamin Šeško. Slovinský útočník se dostal k odraženému míči a zblízka srovnal stav utkání. Ve druhém poločase mohli domácí rychle otočit vývoj zápasu, ale jejich šance zůstaly nevyužity. Naopak Atlético Madrid udeřilo v 88. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil uruguayský obránce José María Giménez a hlavou rozhodl o výhře domácích.

Atlético Madrid tak vstoupilo do Ligy mistrů vítězně a v příštím kole se představí na hřišti Bayeru Leverkusen. Lipsko naopak doma přivítá Bruggy.

"Byl to těžký zápas, ale jsme rádi, že jsme ho zvládli," řekl po zápase trenér Atlética Diego Simeone. "Lipsko je velmi dobrý tým, ale my jsme hráli dobře a zaslouženě jsme zvítězili."

"Je to důležitý výsledek, ale je třeba zůstat nohama na zemi," doplnil kapitán Atlética Koke. "Liga mistrů je dlouhá a těžká soutěž, ale věříme, že můžeme uspět."

Sestavy:

Atlético Madrid: Oblak - Molina, Giménez, Savić, Reinildo - Llorente, Koke, Saúl, Carrasco - Griezmann, Morata

RB Lipsko: Gulacsi - Simakan, Orbán, Gvardiol - Henrichs, Haidara, Laimer, Raum - Szoboszlai, Werner, Nkunku