Atlético Madryt - Mistrzowie Ligi Mistrzów!

Wczoraj późnym wieczorem Atlético Madryt pokonało w finale Ligi Mistrzów Juventus 3:1 i zdobyło upragniony puchar.
Dla hiszpańskiego klubu jest to pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów od 10 lat. Wtedy to "Rojiblancos" pokonali w finale Chelsea w rzutach karnych.
Wczorajszy mecz był bardzo zacięty i do przerwy obie drużyny schodziły na remis 0:0. W drugiej połowie Juventus objął prowadzenie po golu Mario Mandžukića, ale Atlético odpowiedziało dwoma bramkami Diego Costy i jedną Antoine'a Griezmanna.
Zwycięstwo Atlético jest zasługą przede wszystkim świetnej defensywy, która na przestrzeni całego sezonu straciła tylko 11 goli w 12 meczach Ligi Mistrzów. W ataku błyszczeli Costa i Griezmann, którzy razem zdobyli 6 goli w fazie pucharowej.
To ogromny sukces dla Atlético, które w ostatnich latach gra bardzo dobrze, ale nie mogło przełamać bariery finału Ligi Mistrzów. Teraz "Rojiblancos" udowodnili, że są jedną z najlepszych drużyn w Europie.
"To nasze marzenie, które się spełniło" - powiedział po meczu Diego Costa. "To nie tylko nasz sukces, ale także sukces wszystkich naszych kibiców, którzy wspierali nas w trudnych chwilach."
Zwycięstwo Atlético jest także sukcesem hiszpańskiej piłki, która dominuje w Lidze Mistrzów od lat. W ostatnich 10 latach hiszpańskie kluby zdobyły puchar aż 6 razy.
To kolejny dowód na to, że hiszpańska piłka jest najlepsza na świecie. Atlético Madryt udowodniło, że jest drużyną, która może pokonać każdego. Teraz "Rojiblancos" będą chcieli utrzymać wysoką formę i zdobyć kolejne trofea.