Baník – Plzeň

Tak se mi dostala do rukou vstupenka na zápas Baník – Plzeň. Jakožto rodilý Ostravák jsem s nadšením vyrazil na Bazaly, ačkoliv povětrnostní podmínky byly spíše letní než podzimní. Ostravské počasí se ovšem umí zvrhnout rychleji, než řeknete "švec". A taky že ano.

Při vstupu na stadion mne překvapila, řekněme, menší návštěva. Něco okolo čtyř tisíc diváků v hledišti. Sedl jsem si na svou sedačku a zápas mohl začít.

Nástup mužstev na hřiště.

Úvod zápasu byl celkem vyrovnaný, Plzeň měla míč častěji na svých kopačkách, ale Baník hrozil z brejků. Ve dvacáté minutě se zrodila gólová šance na straně Plzně, když se dostal do brejku útočník Chorý a šel sám na brankáře Laštůvku. Ten jeho střelu vyrazil na roh.

O pár minut později se Baník ujal vedení. Po rohovém kopu se k míči dostal zadák Stronati a hlavou vstřelil gól. Bazaly hned nabraly na hlasitosti a atmosféra byla rázem výborná.

Plzeň se snažila rychle odpovědět, ale baníkovská obrana hrála obětavě a nepouštěla soupeře do vážnějších akcí. První poločas skončil výsledkem 1:0 pro Baník.

Poločasová přestávka. Na trávníku ukázku svých dovedností předvádějí mladí adepti fotbalového umění.

Do druhé půle vstoupila Plzeň aktivněji a snažila se vyrovnat. Baník se soustředil na obranu a čekal na brejkové příležitosti. V padesáté minutě se Plzni podařilo vyrovnat. Z přímého kopu se prosadil kapitán Beauguel.

Po vyrovnávacím gólu se hra ještě více vyostřila a tempo utkání bylo vysoké. V sedmdesáté minutě se Baník dostal do vedení. Po rohovém kopu se k míči dostal záložník Klíma a hlavou vstřelil gól.

Plzeň se poté vrhla do útoku a snažila se vyrovnat. Baník však statečně bránil a nepustil soupeře do vážnějších akcí. Zápas nakonec skončil výsledkem 2:1 pro Baník.

Vítězství Baníku nad Plzní bylo zasloužené. Baník hrál obětavě a bojoval do posledního dechu. Plzeň byla sice mírným favoritem, ale Baník ukázal, že i s ním se musí počítat.

Zápas byl pro mě velkým zážitkem. Atmosféra na stadionu byla výborná a fotbal byl kvalitní. Jsem rád, že jsem mohl být u toho.