BARCELONA WYGRYWA EL CLÁSICO!

FC Barcelona wygrała 2:1 z Ath Bilbao w meczu La Liga, umacniając swoją pozycję lidera tabeli.

Mecz był zacięty od pierwszego gwizdka, a obie drużyny stworzyły sobie wiele okazji do zdobycia bramki. Barcelona objęła prowadzenie w 15. minucie, gdy piłkę do siatki skierował Robert Lewandowski. Bilbao wyrównało w 73. minucie, gdy gola strzelił Inigo Martinez. Ale Barcelona nie dała za wygraną i w 86. minucie zwycięską bramkę zdobył Ferran Torres.

Lewandowski był dziś w świetnej formie i miał kilka dobrych okazji do zdobycia kolejnych bramek. Barcelona grała bardzo dobrze jako zespół i zasłużenie wygrała ten mecz.

Zwycięstwo to jest bardzo ważne dla Barcelony, która umacnia swoją pozycję lidera tabeli i zwiększa swoje szanse na zdobycie mistrzostwa. Dla Bilbao była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Po meczu trener Barcelony, Xavi Hernández, powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z wyniku i z gry mojej drużyny. Pokazaliśmy dziś charakter i determinację.”

Trener Bilbao, Ernesto Valverde, powiedział: „Gratuluję Barcelonie za zwycięstwo. Byliśmy dziś bardzo blisko remisu, ale popełniliśmy kilka błędów, które nas kosztowały.”

Mecz był transmitowany na żywo w Telewizji Polskiej i śledziło go ponad 3 miliony widzów.