Bayern – Arsenal Baz

Bayern – Arsenal

Baza przygotowawcza pokazuje klasę Bawarczyków
Bayern Monachium wygrał z Arsenalem Londyn 2:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Allianz Arenie. Robert Lewandowski strzelił gola w pierwszej połowie, a Serge Gnabry dodał drugiego w drugiej połowie. Bayern dominował w meczu od początku do końca i był bliski zdobycia jeszcze kilku bramek. Arsenal miał kilka dobrych okazji, ale nie udało mu się ich wykorzystać.
Mecz był częścią przygotowań obu drużyn do nowego sezonu. Bayern rozpocznie rozgrywki Bundesligi 6 sierpnia, a Arsenal tydzień później rozpocznie sezon Premier League.
Bayern był wyraźnie lepszym zespołem od Arsenalu w tym meczu. Bawarczycy byli bardziej zwarci w obronie, a w ataku grali z dużą płynnością. Arsenal miał kilka dobrych okazji, ale nie udało mu się ich wykorzystać.
Robert Lewandowski otworzył wynik w 18. minucie, wykorzystując dośrodkowanie Serge'a Gnabry'ego. Gnabry podwoił prowadzenie w 30. minucie, strzelając z bliska po podaniu Lewandowskiego.
Arsenal miał kilka dobrych okazji w drugiej połowie, ale nie udało mu się ich wykorzystać. Najlepszą okazję miał Pierre-Emerick Aubameyang, ale jego strzał z bliska został obroniony przez Manuela Neuera.
Bayern był bliski zdobycia jeszcze kilku bramek w drugiej połowie, ale zmarnował kilka dobrych okazji. Najlepszą okazję miał Alphonso Davies, ale jego strzał z bliska trafił w poprzeczkę.
Mecz był dobrym testem dla obu drużyn przed nowym sezonem. Bayern pokazał, że jest w dobrej formie, a Arsenal będzie musiał poprawić się, jeśli chce odnieść sukces w nadchodzącym sezonie.