Bayern wygrał 6:2 z Mainz podczas wczorajszego meczu.

Bayern – Mainz

Goście zaskoczyli gospodarzy

Mimo że Bayern Monachium jest faworytem Bundesligi, Mainz szybko objęło prowadzenie. W pierwszej połowie obydwie drużyny zdobyły po dwie bramki, dając kibicom emocjonujący mecz.

Lewandowski trafia trzykrotnie

W drugiej połowie Bayern przejął kontrolę nad meczem, a Robert Lewandowski strzelił trzy gole, zwiększając przewagę swojej drużyny. Sadio Mane i Kingsley Coman również trafili do siatki, przypieczętowując zwycięstwo Bayernu 6:2.

Mainz walczyło dzielnie

Choć porażka była wysoka, Mainz nie poddawało się do końca meczu. Drużyna z Moguncji stworzyła kilka okazji, a Dominik Kohr i Anton Stach zdobyli bramki honorowe dla gości.

Znaczenie zwycięstwa dla Bayernu

To zwycięstwo utrzymuje Bayern na szczycie tabeli Bundesligi, z przewagą pięciu punktów nad drugą Borussią Dortmund. Dla Mainz porażka jest rozczarowaniem, ale drużyna wciąż zajmuje środek tabeli i ma duże szanse na utrzymanie się w lidze.

Podsumowanie

Mecz Bayernu z Mainz był pełen emocji i akcji. Obie drużyny pokazały swoje atuty, a kibice mogli cieszyć się wspaniałym widowiskiem. Bayern zachował pozycję lidera, a Mainz pokazało, że ma potencjał, by zaskoczyć większych rywali.