Na stracie zostali tylko najodważniejsi

Chrobry Głogów i Górnik Łęczna – dwa zespoły, które zmagają się o utrzymanie w Fortuna 1 Lidze, stanęły naprzeciwko siebie w meczu 30. kolejki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale obie ekipy mogą być zadowolone z wyniku.

Chrobry przystępował do tego spotkania po dwóch porażkach z rzędu, a Górnik po trzech. Oba zespoły potrzebowały punktów, aby zachować szanse na utrzymanie.

Mecz rozpoczął się bardzo ostrożnie. Obie ekipy bały się popełnić błąd, który mógłby kosztować je utratę gola. W pierwszej połowie niewiele się działo. Najgroźniejszą sytuację stworzył Górnik w 30. minucie, ale strzał Pawła Wojciechowskiego z rzutu wolnego trafił w słupek.

Po przerwie obie ekipy grały bardziej otwarcie. W 55. minucie Chrobry objął prowadzenie. Bramkę dla głogowian zdobył Mateusz Piątkowski, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali.

Górnik szybko odpowiedział. W 65. minucie wyrównał Łukasz Zjawiński. Obie ekipy miały jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Remis ten jest korzystniejszy dla Chrobrego, który dzięki niemu awansował na 16. miejsce w tabeli. Górnik natomiast pozostał na 18. pozycji, ale ma tylko punkt straty do bezpiecznego 15. miejsca.

Oba zespoły mają jeszcze 8 kolejek na to, aby zapewnić sobie utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Będzie to jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ w lidze jest wiele zespołów, które walczą o pozostanie na zapleczu Ekstraklasy.