Bochum – Bayer Leverkusen

W sobotę na Vonovia Ruhrstadion odbył się mecz pomiędzy Bochum i Bayerem Leverkusen. Gospodarze wygrali 2:0, dzięki czemu przerwali czteromeczową serię porażek.

Bochum od początku meczu było stroną przeważającą. W pierwszej połowie gospodarze mieli kilka dobrych okazji, ale nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Bochum atakowało, a Leverkusen broniło się. W 62. minucie gospodarze w końcu wyszli na prowadzenie. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Philipp Förster. W 80. minucie Bochum podwyższyło prowadzenie. Celnym uderzeniem głową popisał się Saidy Janko.

Bochum wygrało z Bayerem Leverkusen 2:0. Dzięki temu zwycięstwu gospodarzom udało się przerwać czteromeczową serię porażek. Leverkusen z kolei przegrało drugi mecz z rzędu.

W następnej kolejce Bochum zagra na wyjeździe z Werderem Brema. Leverkusen z kolei podejmie na własnym stadionie FC Augsburg.