Bohemians – Baník

V neděli 22.5. se na stadionu Ďolíček odehrálo další pražské derby mezi Bohemians a Baníkem. Diváci byli svědky napínavého zápasu, který skončil těsnou výhrou Bohemians 2:1.

Utkání začalo velmi svižně, oba týmy se tlačily do útoku. Baník se dostal do vedení již v 10. minutě, kdy se prosadil hlavou po rohovém kopu Lukáš Rešetár. Bohemians ale rychle odpověděli, o pět minut později srovnal stav utkání David Puškáč.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, ale Bohemians byli přeci jen o něco aktivnější. V 65. minutě se po krásné individuální akci prosadil Daniel Krch a dal Bohemians vítěznou branku. Baník se snažil o vyrovnání, ale gólman Bohemians Aleš Mandous předvedl několik skvělých zákroků a udržel čisté konto.

Bohemians tak zvítězili v derby 2:1 a prodloužili tak svou neporazitelnost na čtyři zápasy. Baník naopak prohrál potřetí v řadě a jeho situace v tabulce se začíná komplikovat.

Bohemians si připsali důležité vítězství v derby.
  • Baník prohrál potřetí v řadě a jeho situace se komplikuje.
  • Vítěznou branku vstřelil Daniel Krch.
  • Gólman Bohemians Aleš Mandous předvedl skvělý výkon.
  • Derby mělo skvělou atmosféru, kterou vytvořili fanoušci obou týmů. Diváci byli svědky napínavého a kvalitního zápasu, který skončil zaslouženým vítězstvím Bohemians.

Příští zápas odehrají Bohemians v pátek 27.5. na hřišti Teplic. Baník nastoupí ve stejný den doma proti Liberci.

Nakonec bych chtěl pochválit obě mužstva za předvedený výkon a divákům za skvělou atmosféru.