Borussia – Atlético Madryt

Madrytczycy przeżywali wczoraj koszmar przed własną publicznością. Zremisowali na własnym stadionie z mistrzem Bundesligi i oddalili się od awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. W pierwszej połowie było 0:2, a gola kontaktowego udało im się strzelić dopiero w 89. minucie.

Pierwszą bramkę dla Borussii strzelił w 8. minucie Marco Reus, a drugą w 37. minucie Jude Bellingham. W 90. minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zdobył Antoine Griezmann.

Po tym meczu Borussia awansowała na drugie miejsce w grupie B Ligi Mistrzów. Na pierwszym miejscu jest lider Bundesligi, Bayern Monachium, który ma 12 punktów. Na trzecim miejscu jest Atlético Madryt z 5 punktami, a na czwartym FC Porto z 4 punktami.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów Borussia zagra z FC Porto, a Atlético Madryt z Bayernem Monachium. Mecze te odbędą się 1 listopada.