Brazília–Costa Rica: két szív, egy ritmus

Minden focirajongónak megvan a maga kedvenc meccse, és nekem ez kétségkívül a 2018-as világbajnokság csoportmérkőzése, Brazília és Costa Rica között. A mérkőzés minden téren felülmúlta a várakozásaimat, és azóta is szívesen emlékszem vissza rá.
A meccs előtt a két csapat teljes mértékben ellentétes formában volt. Brazília felfelé ívelt pályán járt, mióta 2016-ban Tite lett az edzőjük, míg Costa Rica 2014-es impozáns szereplése óta küszködött. Ennek ellenére a costa ricaiak mindig is szívós ellenfelek voltak, és tudtam, hogy nem szabad őket lebecsülni.
A meccs tehát kezdődött, és Costa Rica taktikusan és jól szervezetten játszott. Brazília uralta a labdabirtokot, de nehezen tudta ezt gólhelyzetekre váltani. Costa Rica ezzel szemben többször is veszélyesen közel járt a gólszerzéshez a kontrákkal.
A félidőben az állás még mindig 0-0 volt, és érezhető volt a feszültség a levegőben. Brazília a második félidőben több sebességet váltott, és elkezdte megnyomni Costa Ricát. A kapus, Keylor Navas viszont hihetetlenül védett, sorra hárította a brazil sztárok lövéseit.
Az idő pedig csak fogyott, és a meccs már-már véget ért 0-0-val, amikor megtörtént a dráma. A 91. percben egy sarokrúgás után Miranda fejelt a kapuba, ezzel megszerezve a vezetést Brazíliának. A brazil szurkolók őrjöngtek, míg a costa ricaiak csak lehajtott fejjel álltak a pályán.
Még volt hátra néhány perc a hosszabbításban, és Costa Rica mindent megtett az egyenlítésért. Brazília azonban tökéletes védelemmel állt a lábán, és megakadályozta a costa ricaiakat a gólszerzésben. A meccs 1-0-s brazília győzelemmel ért véget, de mindkét csapat tiszteletet szerzett a játékával.
Brazília végül a világbajnokság negyeddöntőjéig jutott, de Costa Rica is büszke lehet a csoportkörben nyújtott teljesítményére. A Brazília–Costa Rica mérkőzés egy olyan meccs volt, amely minden futballrajongó emlékezetében élni fog, és én elmondhatom, hogy ott voltam, hogy tanúja legyek.