Zwycięstwo nad Ankaragücü, a potem demoralizacja Fenerbahçesi

Ankaragücü – fenerbahçe

Wielkie rozczarowanie drużyny Fenerbahçe

W meczu 17. kolejki Süper Lig Ankaragücü pokonało Fenerbahçe 3:1. Była to pierwsza wygrana Ankaragücü w tym sezonie, a dla Fenerbahçe trzecia porażka.

Fenerbahçe przystępowało do tego meczu jako faworyt. Było wyżej w tabeli i miało lepszych zawodników. Jednak Ankaragücü było bardzo zmotywowane i zdeterminowane do wygrania tego meczu.

Ankaragücü w pierwszej połowie objęło prowadzenie 2:0. Bramki strzelili Ibrahim Aktaş i Tayfur Bingöl. W drugiej połowie Fenerbahçe zdobyło gola kontaktowego, ale Ankaragücü szybko odpowiedziało trzecim golem.

Triumf Ankaragücü

Fenerbahçe w tym meczu było bardzo nieskuteczne. Stworzyło sobie wiele sytuacji bramkowych, ale nie potrafiło ich wykorzystać. Ankaragücü natomiast było bardzo skuteczne. Wykorzystało większość swoich sytuacji bramkowych.

Zwycięstwo Ankaragücü było zasłużone. Drużyna ta była bardziej zmotywowana i zdeterminowana. Wygrała zasłużenie i odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Dla Fenerbahçe była to natomiast trzecia porażka. Drużyna ta jest w bardzo złej formie i znajduje się w strefie spadkowej. Jeśli nie poprawi swojej formy, to może spaść z Süper Lig.

Kibice Ankaragücü bardzo zadowoleni

Kibice Ankaragücü byli bardzo zadowoleni ze zwycięstwa swojej drużyny. Długo czekali na to zwycięstwo i w końcu się doczekali. Kibice Fenerbahçe natomiast byli bardzo rozczarowani grą swojej drużyny i jej porażką.

Co dalej z Ankaragücü i Fenerbahçe?

Ankaragücü po tym zwycięstwie odniosło pierwszy triumf w tym sezonie. Drużyna ta ma teraz 13 punktów i zajmuje 18. miejsce w tabeli. Fenerbahçe natomiast ma 22 punkty i zajmuje 10. miejsce.

Obie drużyny mają jeszcze wiele do zrobienia. Ankaragücü musi nadal walczyć o utrzymanie w Süper Lig, a Fenerbahçe musi poprawić swoją formę, aby nie spaść do strefy spadkowej.