Chelsea – Brighton – fotbalový zápas plný zvratů

V sobotu 28. 9. 2024 se na stadionu Stamford Bridge odehrál napínavý zápas mezi Chelsea a Brightonem. Domácí Chelsea, která se v tabulce Premier League nachází na šestém místě, vyhrála nad sedmým Brightonem 4:2.
Zápas začal velkým překvapením. Hned v sedmé minutě se totiž ujal vedení Brighton zásluhou gólu Georginia Ruttera. Chelsea však dokázala rychle odpovědět a ve 21. minutě vyrovnal Cole Palmer. To však nebylo vše. Do poločasu se Palmer prosadil ještě třikrát a poslal Chelsea do šaten s pohodlným náskokem 4:1.
Ve druhém poločase se hra uklidnila a žádný gól již nepadl. Brighton se sice snažil o vyrovnání, ale Chelsea si své vedení pohlídala a připsala si důležité tři body.
Cole Palmer se stal hrdinou zápasu, když vstřelil čtyři branky. Jeho výkon ocenil i trenér Chelsea Graham Potter: „Cole dnes hrál výborně. Byl neustále v pohybu a dokázal se dostat do skvělých šancí. Byl dnes naším klíčovým hráčem."
Díky této výhře se Chelsea posunula na třetí místo v tabulce Premier League. Brighton naopak klesl na osmé místo.
Zápas mezi Chelsea a Brightonem byl plný zvratů a napětí. Domácí Chelsea dokázala po špatném začátku otočit zápas a nakonec zvítězit. Hrdinou zápasu se stal Cole Palmer, který vstřelil všechny čtyři góly Chelsea.