Chelsea – Everton

Chelsea i Everton zmierzyły się w ostatnim meczu Premier League przed przerwą na Mistrzostwa Świata w Katarze. Mecz odbył się na Stamford Bridge w Londynie, a kibice byli świadkami ekscytującego spotkania, które zakończyło się zwycięstwem Chelsea 2:0.

Chelsea rozpoczęła mecz lepiej i w pierwszej połowie stworzyła kilka dobrych sytuacji. Jednak to Everton był blisko strzelenia pierwszego gola, kiedy Demarai Gray uderzył w słupek. Chelsea odpowiedziała na to pod koniec pierwszej połowy, kiedy Raheem Sterling wykorzystał podanie Havertza i umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie Chelsea kontynuowała dominację i zwiększyła prowadzenie w 63. minucie, kiedy Mason Mount strzelił gola z rzutu wolnego. Everton próbował odrobić straty, ale nie potrafił znaleźć drogi do bramki Kepa Arrizabalagi. Chelsea kontrolowała mecz do końca i mogła cieszyć się zwycięstwem.

Zwycięstwo to było ważne dla Chelsea, która poprawiła swoją pozycję w tabeli Premier League. The Blues zajmują teraz ósme miejsce, osiem punktów za Manchesterem City, który zajmuje pierwsze miejsce. Everton pozostaje na 17. miejscu, tuż nad strefą spadkową.

Mecz był ekscytujący od pierwszej do ostatniej minuty. Kibole zgromadzeni na Stamford Bridge byli świadkami dobrej gry i zasłużonego zwycięstwa Chelsea. Będziemy z niecierpliwością czekać na kolejny mecz tych drużyn, który odbędzie się w kwietniu 2023 roku.