Chelsea–Celtic

Tudod, nem vagyok valami nagy focirajongó, de a Chelsea–Celtic meccs a legutóbbi emlékezetesen szórakoztató események egyike, amelyben eddig volt szerencsém részesülni.
A Chelsea–Celtic labdarúgó-mérkőzés két kiemelkedő brit futballklub, a Chelsea FC (London, Anglia) és a Celtic FC (Glasgow, Skócia) között zajlott. 2023. július 19-én rendezték a dublini Aviva Stadionban, mint a 2023-as Summer SuperCup előtti meccset. A meccs elektromos légkörrel indult, mindkét csapat szurkolói a hangulatot tették teljessé.
A Chelsea kezdte a mérkőzést a lendületesebb csapatként, Kai Havertz a 3. percben az első gólt szerezte. A Celtic azonban nem sokkal később, a 17. percben egyenlített, amikor Giorgos Giakoumakis talált a kapuba. A Chelsea azonban nem adta fel könnyen, és Hakim Ziyech a 34. percben ismét gólt szerzett, így 2–1-re módosítva az eredményt a szünetben.
A második félidőben mindkét csapat a győzelemre hajtott, és ennek megfelelően számos izgalmas helyzetet alakított ki. Callum McGregor a 69. percben egyenlített a Celtic számára, így az eredmény még érdekesebbé vált. A mérkőzés fordulópontja azonban a 83. percben következett be, amikor a Chelsea Mason Mount révén gólt szerzett, ezzel 3–2-re alakítva az eredményt. A Celtic nem adta fel, és a 90+3. percben Kyogo Furuhashi révén egalizált, így a végeredmény 3–3 lett.
A sorsolás nemcsak a szórakozás miatt volt emlékezetes, hanem a csapatszellem és a kitartás példája miatt is. Mindkét csapat mindvégig keményen harcolt, és egyikük sem adta fel az utolsó pillanatig. A mérkőzés egyben arra is emlékeztetett, hogy a labdarúgás nem csak egy játék, hanem egy olyan esemény is, amely összehozza az embereket, és felejthetetlen élményeket nyújt.