Crystal Palace – Man City

W tym meczu Manchester City nie dało najmniejszych szans Crystal Palace, pokonując ich aż 4:0. To kolejny dowód na to, że City to obecnie najlepsza drużyna w Anglii, a może i na świecie.

Mecz był jednostronny od samego początku. City miało zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki i stwarzało sobie wiele sytuacji strzeleckich. Pierwsza bramka padła już w 3. minucie, a jej autorem był Erling Haaland. Norweg wykorzystał znakomite podanie Kevina De Bruyne i umieścił piłkę w siatce.

Druga bramka dla City padła w 21. minucie. Tym razem do siatki trafił Riyad Mahrez, który otrzymał piłkę od Jacka Grealisha i strzelił pięknego gola z dystansu. Crystal Palace próbowało odpowiedzieć, ale ich ataki były nieskuteczne.

W drugiej połowie City kontynuowało dominację. W 57. minucie na 3:0 podwyższył Phil Foden, a w 75. minucie wynik ustalił Haaland, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu.

To było kolejne przekonujące zwycięstwo Manchesteru City, które pokazało, że drużyna ta jest w świetnej formie. City ma teraz 7 punktów przewagi nad drugim w tabeli Arsenalem i wydaje się być na dobrej drodze do zdobycia kolejnego tytułu mistrza Anglii.

• Manchester City było zdecydowanie lepszą drużyną w tym meczu.
  • Crystal Palace nie miało żadnych szans na zwycięstwo.