Derby Łodzi zaczarowało kibiców!

Warta – ŁKS Łódź

To był mecz pełen emocji i pięknych akcji

W minioną sobotę na stadionie przy al. Unii Lubelskiej rozegrano 117. Derby Łodzi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Warty 2:1.

Emocje od samego początku

Od pierwszych minut meczu tempo było wysokie, a obie drużyny miały swoje okazje. W 15. minucie Warta objęła prowadzenie po golu Damiana Rasaka. ŁKS szybko odpowiedział i w 25. minucie Maciej Wolski wyrównał stan rywalizacji.

Druga połowa dla Warty

Po przerwie inicjatywę przejęła Warta. W 55. minucie po świetnej akcji Michała Makowskiego gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. ŁKS próbował odrobić straty, ale defensywa Warty spisywała się świetnie.

Kibice zachwyceni widowiskiem

Mecz stał na wysokim poziomie, a kibice obu drużyn stworzyli wspaniałą atmosferę. Fani Warty świętowali zwycięstwo, a ŁKS-u obiecali rewanż w rundzie wiosennej.

Statystyka

Warta: 7 strzałów, 4 celne
ŁKS: 8 strzałów, 3 celne
Rogi: Warta 2, ŁKS 3
Żółte kartki: Warta 1, ŁKS 0

Wypowiedzi trenerów

Tomasz Lysy (Warta): "Jestem bardzo zadowolony z naszej gry. Zagraliśmy zdeterminowanie i zasłużenie wygraliśmy derby."
Kazimierz Moskal (ŁKS): "Gratuluję Warcie zwycięstwa. Mecz był ciężki, a my nie potrafiliśmy wykorzystać swoich okazji."

Podsumowanie

Derby Łodzi to zawsze wyjątkowe wydarzenie. Tym razem kibice obu drużyn mogli zobaczyć mecz pełen emocji i pięknych akcji. Warta wygrała zasłużenie, ale ŁKS pokazał, że w rundzie wiosennej będzie groźnym rywalem.