Diósgyőr–FTC: a mérkőzés, amely megosztotta a várost

Diósgyőr és Miskolc két olyan név, amely elválaszthatatlanul összefonódott a magyar labdarúgás történetével. Az egykori DVTK egykor az ország egyik legsikeresebb csapata volt, míg az FTC évtizedek óta uralja a bajnokságot. A két csapat párharca mindig különleges esemény, de az idei mérkőzés különösen pikáns volt.

Az FTC volt a címvédő, míg a Diósgyőr frissen jutott fel az élvonalba. A két csapat között hatalmas volt a különbség, de a DVTK drukkerei hittek a csodában. A mérkőzés napján a Diósgyőri Stadion teljesen megtelt, és a hangulat már a kezdés előtt izzott.

A mérkőzés eleje kiegyenlített volt, de az FTC fokozatosan átvette az irányítást. A hazai csapat azonban hősiesen védekezett, és a félidőben még mindig 0-0 volt az állás. A második félidőben is az FTC irányított, de a Diósgyőr védelme tartotta magát.

A mérkőzés vége felé már úgy tűnt, hogy a DVTK kiharcolja a döntetlent, de a 89. percben egy szöglet után Varga Roland a kapuba fejelte a labdát. Az FTC 1-0-ra nyert, és ezzel a győzelemmel megőrizte veretlenségét.

A mérkőzés után a város két részre szakadt. A DVTK szurkolói csalódottak voltak, de büszkék voltak a csapatukra. Az FTC drukkerei örültek a győzelemnek, de elismerték, hogy a Diósgyőr hősiesen küzdött.

A Diósgyőr–FTC mérkőzés több volt, mint egy egyszerű labdarúgó-mérkőzés. Ez egy olyan esemény volt, amely megosztotta a várost. De egyben olyan esemény is volt, amely összehozta a város két részét. Mert a mérkőzés végén mindenki egyetértett abban, hogy a Diósgyőr–FTC egy olyan rangadó, amely még hosszú évekig emlékezetes marad.