Diósgyőr–MTK: a mérkőzés összefoglalója

A Diósgyőr és az MTK Budapest csapata szombaton délután csapott össze az NB I 10. fordulójában a Diósgyőri Stadionban. A mérkőzés 2–0-s MTK-győzelemmel zárult.

A mérkőzés első félidejében mindkét csapat aktívan játszott, és több ígéretes helyzetet is kidolgozott. A Diósgyőr az első félidő közepén került előnybe, amikor Kosznovszky Márk a kapu elé ívelt labdát fejelt a hálóba (1–0).

A második félidőben az MTK fokozta a nyomást, és több veszélyes helyzetet is kreált. A 65. percben Molnár Rajmund egy szöglet után fejelt a kapuba, ezzel kiegyenlítve a mérkőzést (1–1).

A mérkőzés hajrájában az MTK több támadást is vezetett, és több ígéretes helyzetet is kidolgozott. A 80. percben Kosznovszky Márk szerzett egy gólt, de az asszisztens jelezte, hogy az MTK támadója lesről indult, így a gól nem számított.

A mérkőzés végeredménye 2–0 lett az MTK Budapest javára. A győzelemmel az MTK feljött a tabella negyedik helyére, míg a Diósgyőr a tizenharmadik helyen maradt.

A mérkőzés legjobb játékosa Kosznovszky Márk volt, aki egy gólt szerzett és több ígéretes helyzetet is kidolgozott.

A Diósgyőr legközelebb vasárnap, az Újpest FC ellen lép pályára, míg az MTK Budapest a Mezőkövesd Zsóry FC otthonában játszik.