FC Barcelona – Sevilla

Wspaniały mecz, w którym Barça pokazała potęgę, pokonując Sevillę 5:1

W dziesiątej kolejce La Liga FC Barcelona zdobyła kolejne trzy punkty, pokonując na Camp Nou Sevillę 5:1. Mecz był okazją do powrotu do gry Gaviego, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją.

Już w pierwszej połowie Barça narzuciła swój styl gry i szybko wyszła na prowadzenie. W 24. minucie Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny, a cztery minuty później Pedri podwyższył wynik na 2:0. W 39. minucie Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po pięknym podaniu Raphinhi.

W drugiej połowie Sevilla próbowała odrobić straty, ale Barcelona była zbyt silna. W 82. minucie Pablo Torre zdobył czwartą bramkę dla gospodarzy, a sześć minut później ustalił wynik meczu na 5:1.

Dzięki temu zwycięstwu Barcelona awansowała na pierwsze miejsce w tabeli La Liga, wyprzedzając Real Madryt o trzy punkty.

• Strzelcy bramek:
  • FC Barcelona: Lewandowski (2), Pedri, Torre (2)
  • Sevilla: Idumbo

Mecz był popisem skuteczności Barcelony, która strzeliła pięć bramek z zaledwie dziewięciu celnych strzałów. Sevilla z kolei miała tylko dwie celne próby na bramkę.

Dla Gaviego był to pierwszy mecz od ponad miesiąca, w którym pokazał, że wciąż jest jednym z najlepszych młodych piłkarzy na świecie.

Barcelona kontynuuje swoją zwycięską passę i jest coraz bliżej zdobycia mistrzostwa La Liga.