FCSB - Maccabi

FCSB, trupa din Berceni, a jucat aseară un meci de zile mari împotriva celor de la Maccabi. Pe stadionul ocupat la maximum de suporterii roș-albaștri, echipa lui Becali a reușit să iasă învingătoare, obținând o victorie meritată cu 2-1.
Meciul a început în forță, cu ambele echipe dornice de victorie. FCSB a avut câteva ocazii bune de a deschide scorul, dar atacanții au fost prea puțin inspirați. Maccabi a fost și ea periculoasă, dar portarul lui FCSB, Târnovanu, a fost la post și a salvat echipa de mai multe ori.
În repriza a doua, FCSB a continuat să domine jocul. Cordea a reușit să deschidă scorul în minutul 55, cu un șut puternic de la marginea careului. Maccabi a egalat rapid, printr-un penalty executat de Peretz, dar FCSB a reușit să obțină victoria în minutul 75, printr-o lovitură de cap a lui Edjouma.
Victoria este una extrem de importantă pentru FCSB, care își consolidează poziția în fruntea clasamentului. Echipa lui Nicolae Dică arată tot mai bine și promite să facă o figură frumoasă în play-off.
Meciul a fost urmărit de peste 30.000 de suporteri, care au creat o atmosferă senzațională pe stadion. Suporterii au fost alături de echipă pe tot parcursul meciului și au contribuit din plin la victoria obținută.
Victoria este dedicată tuturor suporterilor care au fost alături de echipă în acest meci important. FCSB vă mulțumește pentru susținere și vă promite să continue să lupte pentru a obține cât mai multe victorii.