FCSB – Sparta

FCSB a Sparta jsou tradiční rivalové rumunské a české ligy. Vzájemné zápasy těchto týmů jsou vždy velmi prestižní a přitahují velkou pozornost fanoušků. V posledních letech se obě mužstva utkala několikrát v evropských pohárech, naposledy v roce 2018 v rámci 3. předkola Evropské ligy.

Steaua slaví v Praze. Rumuni ukončili sparťanskou sérii

Steaua București si po remíze 2:2 na hřišti Sparty Praha zajistila postup do závěrečného předkola Evropské ligy. Rumunský celek tak prodloužil svou sérii neporazitelnosti na evropské scéně na pět zápasů. Sparta zase neskórovala ve druhém duelu za sebou.

Sparta přitom vstoupila do zápasu lépe a po rychlé akci zakončené gólem Lafaty vedla. Steaua ale dokázala bleskově zareagovat a ještě v prvním poločase stav otočila. Nejprve srovnal skóre Nicolae Stanciu a pět minut před přestávkou poslal Steauu do vedení Florin Tănase.

Po změně stran se obraz hry výrazněji nezměnil. Sparta se sice snažila o vyrovnání, ale její útoky byly často nepřesné a bezzubé. Steaua naopak hrozila z brejků a několikrát mohla zvýšit svůj náskok.

Definitivní pojistku ale nepřidala, a tak se do Prahy vracela s hubeným náskokem. Toho Sparta nedokázala využít a ve druhé půli si nevytvořila žádnou vážnější šanci. naopak zahodila hned několik slibných příležitostí a přišla tak o šanci na postup do závěrečného předkola Evropské ligy.

Sparta na hřišti Steauy padla i v odvetě, postup slaví Rumuni

Fotbalisté Sparty Praha podlehli ve druhém zápase 3. předkola Evropské ligy na hřišti Steauy Bukurešť 0:1 a vypadli z pohárové Evropy. O osudu dvojzápasu rozhodl jediný gól, který v 74. minutě vstřelil rumunský záložník Florin Tănase.

Sparta tak nedokázala navázat na povedený výkon z prvního utkání, v němž na domácím hřišti uhrála remízu 2:2. V Bukurešti se jí nedařilo prosadit v útoku a nepomohly jí ani dvě střídání v základní sestavě. Steaua naopak potvrdila svou dobrou formu a po výhře 1:0 nad Mladou Boleslaví v úvodním kole rumunské ligy slaví další úspěch.

Pro Spartu je vyřazení z Evropské ligy velkým zklamáním. V pohárové Evropě neuspěla ani na druhý pokus a v příští sezoně bude chybět na evropské scéně.

Závěr

Vzájemné zápasy FCSB a Sparty jsou vždy velmi vyrovnané a plné emocí. Oba týmy mají své věrné fanoušky a vždy se snaží předvést ten nejlepší výkon. V posledních letech se daří více rumunskému týmu, který vyhrál čtyři z posledních pěti vzájemných zápasů.

Je jisté, že i v budoucnu budou zápasy těchto dvou týmů přitahovat velkou pozornost fanoušků. FCSB a Sparta jsou tradiční rivalové a jejich zápasy jsou vždy velkým svátkem fotbalu.