FCSB-CORVINUL

Echipa de fotbal FCSB, antrenată de Nicolae Dică, a învins aseară pe teren propriu echipa FC Corvinul Hunedoara, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii României.
Scorul final a fost 2-1, golurile FCSB-ului fiind marcate de Florinel Coman și Andrea Compagno, iar golul Corvinului Hunedoara de Valentin Costache.
Victoria îi menține pe roș-albaștri pe locul 2 în clasament, cu 43 de puncte, la 3 puncte în spatele liderului Farul Constanța.
Corvinul Hunedoara rămâne pe locul 15, cu 21 de puncte.
Meciul a fost unul echilibrat, cu șanse de ambele părți.
FCSB a deschis scorul în minutul 12, prin Florinel Coman, dar Corvinul a egalat în minutul 33, prin Valentin Costache.
Golul victoriei a fost marcat de Andrea Compagno, în minutul 62.
După meci, antrenorul FCSB-ului, Nicolae Dică, s-a declarat mulțumit de rezultat și de evoluția echipei sale.
„Am întâlnit o echipă foarte bună, dar am reușit să controlăm meciul și să obținem victoria.
Sunt mulțumit de evoluția echipei mele.”, a spus Dică.
La rândul său, antrenorul Corvinului Hunedoara, Dan Alexa, a spus că echipa sa a jucat bine, dar nu a reușit să profite de șansele pe care le-a avut.
„Am avut câteva ocazii bune, dar nu am reușit să marcăm.
FCSB a fost mai eficientă și a meritat victoria.”, a spus Alexa.
FCSB va juca următorul meci în deplasare, pe terenul CFR Cluj, în timp ce Corvinul Hunedoara va juca acasă cu FC Voluntari.