Fortnite, a modern koriháború
Sok műfajnak van maga a műfaj mellett még egy mellékkategóriája is, amiről ritkábban beszélnek. A horrorral párhuzamosan létezik a túlélőhorror, amiben nemcsak a rémektől kell félni, hanem az éhenhalástól vagy a hidegtől is. Az FPS-ek mellett megjelentek a BR-ek, azaz battle royale játékok, ahol az a cél, hogy 100 ember közül te legyél az egyetlen túlélő. Hogy mi a közös a túlélőhorrorokban és a battle royale-okban? Az, hogy mindkettő szadista műfaj, ami szándékosan akar szenvedést okozni a játékosoknak.
A BR-ek között akadnak kiváló alkotások, de szerintem a Fortnite ezektől nagyon messze áll. A játék a showműsorokat, illetve a reality show-kat utánozza, ahol a játékosok kénytelenek megküzdeni egymással, és a cél minél látványosabbá tenni a halálukat. De ne szaladjunk ennyire előre, kezdjük az elején. A Fortnite egy free-to-play játék, ami azt jelenti, hogy ingyen játszható. Ez nagyon sok embert vonz és lehetővé teszi, hogy bárki kortól és pénztárcától függetlenül kipróbálja a játékot. Itt nincsen olyan, hogy "nem tehetem meg, mert nincs rá pénzem".
A játék lényege egyszerű: 100 játékos ejtőernyővel landol egy szigeten, ahol fegyvereket és lőszert kell keresniük. A cél az, hogy az utolsóként életben maradjunk. A játékmenet néhány percenként felgyorsul, ugyanis a biztonságos zóna egyre kisebb lesz, és a játékosok kénytelenek közelebb kerülni egymáshoz. A győzelem kulcsa a jó fegyverek megtalálása, a megfelelő taktika kiválasztása és a szerencse.
Bár a Fortnite nagyon népszerű, rengeteg problémája van. Az egyik legnagyobb probléma a játékmenet repetitivitása. Minden játék ugyanúgy zajlik: ejtőernyővel landolunk, fegyvereket keresünk, megölünk másokat és megpróbálunk életben maradni. Hosszabb távon ez nagyon unalmassá válik.
A másik nagy probléma a gyerekek nagy száma a játékban. A Fortnite-ot 12 éven felülieknek ajánlják, de sokan játszanak vele, akik még nem érték el ezt a kort. Ez egyrészt azért probléma, mert a gyerekek még nem eléggé érettek ahhoz, hogy kezeljék a játék erőszakos tartalmát. Másrészt pedig azért, mert a gyerekek gyakran zaklatják és trollkodják egymást a játékban.
A Fortnite-ban a mesterséges intelligencia is nagyon gyenge. Az ellenfelek gyakran buták és kiszámíthatóak, ami még unalmasabbá teszi a játékot.
Végül, de nem utolsósorban a Fortnite nagyon addiktív. A játék úgy van felépítve, hogy a játékosokat minél több időt töltésre ösztönözze. Ez függőséget okozhat, ami nagyon negatív hatással lehet a játékosok életére.
Bár a Fortnite-nak rengeteg problémája van, mégis nagyon népszerű. Ennek az az oka, hogy a játéknak van egyfajta "cool" faktora. A Fortnite divatos, és sokan játszanak vele, hogy "menők" legyenek. Ezen kívül a Fortnite-nak nagyon jó a marketingje. A játék folyamatosan frissül új tartalmakkal, és a fejlesztők nagyon ügyesen használják a közösségi médiát a játék népszerűsítésére.
A Fortnite egy népszerű játék, de sok problémája van. A játékmenet repetitív, a mesterséges intelligencia gyenge, és a játék nagyon addiktív. Ennek ellenére a Fortnite-nak van egyfajta "cool" faktora, és divatos játszani vele.
A Fortnite-tal való játszásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Ha szeretnéd kipróbálni a játékot, akkor azt javaslom, hogy próbáld ki, mielőtt elköteleznéd magad mellette. Ha tetszik, akkor jó szórakozást kíván