Frosinone - Inter aneb souboj David vs. Goliáš

Víkendové utkání mezi Frosinone a Interem mělo všechny předpoklady pro napínavý a nezapomenutelný zážitek. Na jedné straně ambiciózní Inter, který toužil po třech bodech, jež by ho přiblížily k vysněnému titulu Serie A. Na straně druhé Frosinone, nováček soutěže, který se chtěl ukázat jako rovnocenný soupeř a přivést své fanoušky do extáze.

Úvod utkání byl opatrný z obou stran. Frosinone se snažilo držet míč a hrát kolektivně, zatímco Inter spoléhal na individuální kvality svých hvězd.

První šanci mělo Frosinone, když se dostal do úniku Barbosa, ale jeho střela skončila těsně vedle tyče. Inter odpověděl o chvíli později, když se po skvělém pasu Icardiho dostal do vyložené pozice Mauro, ale ani on nedokázal překonat brankáře Frosinoneho Bardiho.

Hra se přelévala ze strany na stranu, oba týmy si vytvářely šance, ale branka nepřicházela. Až v závěru prvního poločasu se uvolnil Nainggolan a jeho tvrdá střela zpoza vápna skončila v síti - 1:0 pro Inter.

Druhý poločas začal Frosinone ve velkém stylu a hned v první minutě si vytvořilo dvě velké šance. Nejprve hlavičkoval těsně vedle Daniliuc a poté pálil nebezpečně z hranice vápna Rohden.

Inter se postupně dostal zpět do tempa a začal Frosinone zatlačovat. V 60. minutě zahrával volný kop Candreva a Icardiho hlavička skončila v síti - 2:0 pro Inter.

Frosinone se nevzdávalo a bojovalo až do konce. V 80. minutě snížil deficit na 2:1 po skvělé akci Chibsaha, který se uvolnil na levé straně a jeho centr našel úplně volného Cianoa.

Závěr utkání byl hodně dramatický. Frosinone mělo několik příležitostí k vyrovnání, ale Inter si nakonec náskok uhájil a odvezl si z Frosinone tři důležité body.

Utkání to bylo nakonec vyrovnané, než se mohlo zdát. Frosinone ukázalo, že je kvalitním týmem, který může potrápit i velké kluby. Inter potvrdil své ambice a ukázal, že je letos jedním z hlavních favoritů na titul Serie A.

Souboj David vs. Goliáš nakonec vyhráli hosté, ale Frosinone může být na svůj výkon hrdé.