Górnik Łęczna - Polonia - hit czy kit?

W ostatnią niedzielę Górnik Łęczna zmierzył się z Polonią Warszawa w meczu 1/16 finału Pucharu Polski. Spotkanie zakończyło się zaskakującym zwycięstwem gospodarzy 2:0. Czy ten wynik jest zapowiedzią dobrych czasów dla Górnika? A może to tylko chwilowy błysk formy?
Górnicy do tej pory nie mieli dobrego sezonu. W lidze zajmują dopiero 14. miejsce i tylko raz udało im się wygrać dwa mecze z rzędu. Polonia Warszawa natomiast jest wiceliderem pierwszej ligi i wydawała się faworytem tego spotkania.
Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy. Już w 10. minucie Górnik objął prowadzenie po golu Damiana Guzka. Goście starali się odpowiedzieć, ale ich ataki były nieskuteczne. W drugiej połowie Górnik kontrolował przebieg gry i w 60. minucie podwyższył prowadzenie na 2:0. Bramkę zdobył Mateusz Zawadzki.
Zwycięstwo z Polonią Warszawa to dla Górnika Łęczna bardzo ważny wynik. Jest to pierwszy wygrany mecz z drużyną z wyższej ligi od ponad roku. Pokazuje też, że Górnicy mają potencjał i mogą walczyć o lepsze wyniki w lidze.
Czy zwycięstwo z Polonią Warszawa jest zapowiedzią dobrych czasów dla Górnika Łęczna? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Górnicy pokazali jednak, że potrafią walczyć z lepszymi od siebie drużynami. Jeśli będą kontynuowali taką grę, to zapewne będą w stanie osiągnąć lepsze wyniki w lidze.