Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin

W sobotę 5 października 2024 roku na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu rozegrany zostanie mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:30.

Obie drużyny znajdują się w podobnej sytuacji w tabeli ligowej. Górnik Zabrze zajmuje 12. miejsce z dorobkiem 13 punktów, natomiast Zagłębie Lubin jest 15. z 12 punktami. Obie ekipy z pewnością będą chciały zdobyć trzy punkty w tym meczu, aby poprawić swoje położenie w tabeli.

Górnik Zabrze w ostatnim meczu pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0, a Zagłębie Lubin zremisowało u siebie z Lechią Gdańsk 1:1. Warto odnotować, że w meczu tym Zagłębie prowadziło do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie Lechii udało się wyrównać.

W historii obu klubów rozegrano dotychczas 101 meczów. Górnik Zabrze wygrał 41 z nich, Zagłębie Lubin 33, a 27 spotkań zakończyło się remisem. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się w kwietniu 2024 roku w Lubinie i zakończył się zwycięstwem Zagłębia 2:1.

Mecz Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin zapowiada się ciekawie. Obie drużyny potrzebują punktów, więc na pewno będzie dużo walki i emocji na boisku. Zapraszamy wszystkich kibiców do śledzenia tego spotkania!