GKS Katowice – Podbeskidzie Bielsko-Biała: W pojedynku bez gola lepsze Górale

W spotkaniu 1/16 Fortuna Pucharu Polski GKS Katowice podejmował na własnym obiekcie drużynę Podbeskidzia Bielsko-Biała. Spotkanie nie przyniosło bramek, a lepsza w serii rzutów karnych okazała się ekipa z Bielska-Białej.
Mecz rozpoczął się od kilku minut wzajemnego badania się przez obie drużyny. Pierwszą groźniejszą akcję stworzyli sobie gospodarze w 10. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony, piłkę głową uderzył Krzysztof Wołkowicz, jednak strzał był zbyt słaby, by zaskoczyć bramkarza gości.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym więcej było na boisku walki i ostrych wejść. W 28. minucie czerwoną kartkę za faul na Adrianie Biedrzyckim obejrzał Paweł Oleksy. GKS Katowice musiał więc grać w osłabieniu przez ponad godzinę.

W drugiej połowie przewagę mieli goście, jednak bardzo długo nie potrafili sobie stworzyć stuprocentowych sytuacji. Dopiero w końcówce, po uderzeniu głową Filipa Modelskiego, piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.

Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, konieczne więc były rzuty karne. W nich lepiej spisało się Podbeskidzie, które wygrało 6:5.

Dla GKS-u Katowice jest to kolejne niepowodzenie w tym sezonie. W lidze zajmują dopiero 14. miejsce, a w Pucharze Polski odpadli już w pierwszej rundzie. Podbeskidzie natomiast awansowało do 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Cracovią.

Trenerzy o meczu:

* Rafał Górak (GKS Katowice): "Zagralibyśmy zdecydowanie lepiej, gdyby nie czerwona kartka dla Pawła Oleksy. Trudno jest wygrywać z dziewięcioma zawodnikami na boisku. Mimo to jestem dumny z moich chłopaków, którzy walczyli do końca."

* Marek Motyka (Podbeskidzie Bielsko-Biała): "Cieszymy się z awansu, choć przyznaję, że mecz był bardzo trudny. GKS Katowice grał bardzo dobrze, a my mieliśmy problemy ze stwarzaniem sobie sytuacji. Na szczęście w rzutach karnych byliśmy skuteczniejsi."

Podsumowanie:

Spotkanie GKS Katowice - Podbeskidzie Bielsko-Biała było bardzo wyrównane i zacięte. Ostatecznie lepsi okazali się goście, którzy awansowali do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.