GKS Katowice – Pogoń Szczecin

10. kolejka PKO BP Ekstraklasy przyniosła nam starcie beniaminka z faworytem. GKS Katowice, który w poprzednim sezonie awansował z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej, podejmował na własnym stadionie Pogoń Szczecin, uczestnika europejskich pucharów. Mecz zapowiadał się ciekawie, gdyż gospodarze chcieli udowodnić, że ich awans nie był przypadkiem, a goście pragnęli zdobyć trzy punkty, które pozwoliłyby im utrzymać się w czołówce tabeli.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy odważnie atakowali i próbowali zaskoczyć faworyzowaną Pogoń. Dobrze na boisku prezentował się zwłaszcza Bartłomiej Pawłowski, który był motorem napędowym akcji GKS-u. Goście z czasem przejęli jednak inicjatywę i zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe. W 25. minucie meczu świetną okazję miał Kamil Grosicki, jednak jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek bramki gospodarzy.

Po przerwie Pogoń kontynuowała ataki i w 55. minucie wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła pod nogi Marcela Wędrychowskiego, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza GKS-u. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale ich ataki były nieskuteczne. W końcowych minutach meczu Pogoń miała jeszcze kilka dobrych okazji do podwyższenia prowadzenia, ale zabrakło jej skuteczności.

Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Pogoni Szczecin 1:0. Goście byli stroną dominującą przez większość spotkania i zasłużenie zdobyli trzy punkty. GKS Katowice z kolei może być zadowolony z postawy, jaką zaprezentował na boisku. Beniaminek pokazał, że ma potencjał, aby utrzymać się w Ekstraklasie.