Heidenheim–Bayern München

A Heidenheim–Bayern München meccs a német labdarúgó-bajnokság, a Bundesliga 2022/23-as szezonjának 24. fordulójában került megrendezésre, 2023. március 4-én, szombaton, 15:30-kor a Voith-Arénában.
A mérkőzés nagy várakozásokkal indult, hiszen a címvédő Bayern München a bajnokság élén állt, míg a Heidenheim a középmezőnyben foglalt helyet. A bajorok számára kötelező volt a győzelem, ha tartani akarták előnyüket az üldözőikkel szemben.
A mérkőzés hazai csapatként kezdő Heidenheim lendületesen kezdett, és már a 10. percben előnybe került. Robert Glatzel egy szép fejesgóllal vette be a Bayern kapuját. A müncheniek megpróbáltak egyenlíteni, de a Heidenheim védelme állta a sarat.
A második félidőben a Bayern München fokozta a nyomást, de a Heidenheim kapusa, Kevin Müller bravúros védésekkel tartotta a kapuját érintetlenül. A meccs hajrájában a Bayern Münchennek volt egy hatalmas lehetősége az egyenlítésre, de Leon Goretzka lövése a kapu fölé szállt.
A végeredmény 1-0 maradt a Heidenheim javára. A győzelemmel a Heidenheim feljött a tabellán a 10. helyre, míg a Bayern München előnye 4 pontra csökkent a Borussia Dortmunddal szemben.
A mérkőzés után a Bayern München vezetőedzője, Julian Nagelsmann csalódott volt csapata teljesítménye miatt. „Nem játszottunk elég jól. A Heidenheim megérdemelten győzött” – mondta Nagelsmann.
A Heidenheim vezetőedzője, Frank Schmidt viszont elégedett volt a csapata teljesítményével. „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Nagyszerűen harcoltak, és megérdemelten nyertünk” – mondta Schmidt.
A Heidenheim–Bayern München mérkőzés egy szoros és izgalmas mérkőzés volt, amelyet végül a hazai csapat nyert meg. A győzelemmel a Heidenheim feljött a tabellán, míg a Bayern München előnye csökkent az üldözőivel szemben.