Jablonec – Baník

V sobotu 25. února se na stadionu Střelnice v Jablonci nad Nisou odehrálo fotbalové utkání 24. kola HET ligy mezi domácím FK Jablonec a ostravským FC Baník Ostrava. Zápas byl vyrovnaný a skončil smírně 1:1.

Jablonec vstoupil do zápasu lépe a hned v úvodních minutách měl několik šancí. Největší příležitost měl v 10. minutě Král, který však z bezprostřední blízkosti branky přestřelil. Baník se osmělil až v závěru prvního poločasu a v 42. minutě se ujal vedení. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal Buchta a hlavou překonal brankáře Hrubého.

Do druhého poločasu vstoupil lépe Baník, který měl několik šancí na zvýšení vedení. Jablonec však dokázal i nadále držet krok a ve 65. minutě se dočkal vyrovnání. Po centru střídajícího Housky se k míči dostal Jirásek a zblízka prostřelil brankáře Laštůvku.

V závěru zápasu měl Baník ještě několik šancí na vítězství, ale domácí obrana již nic nepustila. Zápas tak skončil smírně 1:1 a oba týmy si připsaly do tabulky po bodu.

Jablonec se díky tomuto výsledku posunul na 9. místo tabulky, zatímco Baník zůstal na 6. místě. V příštím kole se Jablonec představí na hřišti Pardubic a Baník doma přivítá Teplice.

Branky: 42. Buchta (Baník), 65. Jirásek (Jablonec)

Sestavy:

Jablonec: Hrubý – Pleštil, Hübschman, Hanuš, Král – Štěpánek, Jirásek, Holeš (60. Houska), Považanec – Červ, Sejk

Baník: Laštůvka – Juroška, Buchta, Baránek, Jánošík – Šašinka, Dancák, Falta (75. Ndiaye), Mešanović – Kuzmanović (70. Kaloč), Miller (90. Minchev)