Jablonec - Slavia

Ve fotbalovém zápase mezi Jabloncem a Slavií, který se odehrál v sobotu 15. března 2025 na Střelnice stadionu, se podařilo domácímu týmu Jablonce získat cenné vítězství 2:1. Slavia tak přišla o svou neporazitelnost v lize, která trvala od začátku sezóny.
Zápas začal svižně a oba týmy měly několik šancí ke vstřelení gólu. V 18. minutě se podařilo domácím otevřít skóre, když se po rohovém kopu prosadil hlavou útočník Simion Michez. Slavia se snažila o vyrovnání, ale obrana Jablonce byla pozorná a nepouštěla hostující hráče do vážnějších šancí.
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Jablonec pokračoval v aktivní hře a v 61. minutě zvýšil své vedení na 2:0. Po krásné akci se prosadil Ondřej Lingr, který si zpracoval míč na prsa a přesnou střelou překonal brankáře Koláře.
Slavia se nevzdala a v 66. minutě snížila na 2:1 zásluhou Vakhtanga Chanturishviliho. Hosté se poté snažili o vyrovnání, ale domácí obrana odolala a Jablonec si tak připsal důležité vítězství.
Jablonec v tomto zápase ukázal, že je schopen konkurovat i silným týmům, jako je Slavia. Slavia naopak po této porážce ztratila náskok v ligové tabulce a Jablonec se jí tak přiblížil na rozdíl jednoho bodu.