Jablonec – Slavia: Jeden z nejlepších zápasů sezony

Fotbalová liga se nám pomalu chýlí ke konci a v závěrečných kolech se odehrávají velmi zajímavé zápasy. Jedním z nich byl i souboj mezi Jabloncem a pražskou Slavii, který nabídl divákům opravdu parádní podívanou. Utkání se odehrálo na jabloneckém stadionu a domácí hráči v něm byli od začátku mírnými favority.

Slavia však do utkání vstoupila lépe a už v první půli se jí podařilo vstřelit gól. Ve druhé půli ale Jablonec zabojoval a vyrovnal. Zápas nakonec skončil remízou 1:1, což byl pro oba týmy dobrý výsledek.

Jablonec byl lepším týmem v první půli

Jablonec začal zápas lépe a hned v úvodu měl několik šancí. Největší z nich měl v 10. minutě útočník Matěj Pulkrab, který se dostal sám před brankáře Koláře, ale jeho střelu Kolář skvěle vyrazil. Slavia se postupně dostala do hry a začala si vytvářet šance také. V 20. minutě se dostal do dobré pozice Yira Sor, ale jeho střelu zblokoval jablonecký obránce. O pět minut později se dostal do šance Lukáš Masopust, ale jeho střela skončila těsně vedle branky. Ve 30. minutě se ujal vedení Slavia. Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal David Hovorka a hlavou vstřelil úvodní gól zápasu. Jablonec se snažil vyrovnat, ale v první půli se mu to nepovedlo.

Jablonec srovnal ve druhé půli

Druhou půli začal Jablonec lépe a hned v 50. minutě se dostal do velké šance Jan Chramosta, ale jeho střelu Kolář opět vyrazil. V 55. minutě se dostal do dobré pozice Tomáš Hübschman, ale jeho střelu zblokoval slávistický obránce. V 60. minutě se Jablonec dočkal vyrovnání. Po centru z pravé strany se k odraženému míči dostal Tomáš Hübschman a střelou z voleje srovnal skóre na 1:1. Slavia se snažila strhnout vedení zpět na svou stranu, ale Jablonec dobře bránil a nepouštěl Slavii do vážnějších šancí. Zápas nakonec skončil remízou 1:1, což byl pro oba týmy dobrý výsledek.