Jedenastka z gryfickiego grodu kontra Widzew Łódź

Na Stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie rozegrano niedawno mecz pomiędzy Pogonią Szczecin i Widzewem Łódź. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1, co pozwoliło im awansować w tabeli PKO Ekstraklasy.

Pogoń od początku spotkania była stroną dominującą. W 15. minucie do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości doszedł Kamil Grosicki, jednak nie udało mu się pokonać Jakuba Wrąbla.

W 32. minucie gospodarze wyprowadzili jednak akcję, która zakończyła się golem. Przemysław Płacheta wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Widzewa i dograł piłkę do Kamila Grosickiego, który tym razem pewnie trafił do bramki.

W drugiej połowie Pogoń kontynuowała swoją dominację. W 65. minucie Grosicki ponownie znalazł się w sytuacji sam na sam z Wrąblem, ale tym razem bramkarz Widzewa okazał się górą.

Jednak w 75. minucie Pogoń podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do bramki głową skierował Kamil Zięliński.

Goście zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego w doliczonym czasie gry. Autorem trafienia był Bartłomiej Pawłowski.

To zwycięstwo było bardzo ważne dla Pogoni, która dzięki temu awansowała na 5. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Widzew natomiast spadł na 12. pozycję.

Po meczu trener Pogoni Jens Gustafsson chwalił swoich piłkarzy za dobrą grę i determinację.

"Jestem bardzo zadowolony z wyniku. Graliśmy dobrze, stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji i zasłużyliśmy na zwycięstwo. To był bardzo ważny mecz dla nas i cieszę się, że udało nam się go wygrać" - powiedział Gustafsson.

Kapitan Pogoni Damian Dąbrowski podkreślał natomiast ducha walki zespołu.

"Wyszliśmy na boisko z nastawieniem na wygraną i pokazaliśmy, że możemy grać dobry futbol. To zwycięstwo daje nam dużo pewności siebie i wierzę, że możemy jeszcze więcej osiągnąć w tym sezonie" - powiedział Dąbrowski.

Kibice Pogoni, którzy licznie stawili się na meczu, byli zachwyceni postawą swoich ulubieńców.

"To było wspaniałe zwycięstwo. Graliśmy naprawdę dobrze i zasłużyliśmy na te trzy punkty. Jestem bardzo dumny z naszej drużyny" - powiedział jeden z kibiców.

Mecz pomiędzy Pogonią Szczecin i Widzewem Łódź był bardzo emocjonującym widowiskiem, które dostarczyło kibicom wielu pozytywnych wrażeń.