Jiří Prskavec - vodák pro všechny generace

Jaký český vodák se zapsal do historie jako vítěz olympijských her v Tokiu 2020? Ano, je to mladý a talentovaný Jiří Prskavec, který svými úspěchy inspiruje lidi všech věkových kategorií.

Jiřího cesta ke slávě

Jiří Prskavec se narodil ve městě Mladá Boleslav a od malička byl fascinován vodními sporty. Ve svých 10 letech začal pádlovat na kajaku a rychle se ukázalo, že má mimořádný talent. Trénoval hodiny ve dne v noci a záhy začal vyhrávat juniorské soutěže.

Průlom na světovém pódiu

V roce 2014 se Jiří Prskavec poprvé prosadil na světovém pódiu, když získal bronzovou medaili na mistrovství světa v americkém Deep Creeku. O dva roky později získal svou první zlatou medaili na mistrovství světa ve Francii.

Olympijské zlato

V roce 2021 se Jiří Prskavec postavil na vrchol své kariéry, když vybojoval zlatou medaili na letních olympijských hrách v Tokiu. Stal se tak teprve druhým českým kajakářem, který získal olympijské zlato.

Spisovatel a motivátor

Kromě svých sportovních úspěchů je Jiří Prskavec také autorem několika knih o vodních sportech. Ve svých knihách sdílí své zkušenosti a techniky se všemi, kteří se chtějí naučit pádlovat na kajaku. Zároveň slouží jako inspirace pro mladé vodáky, kteří sní o olympijských medailích.