Karsten Warholm

Karsten Warholm, norweski lekkoatleta specjalizujący się w biegu na 400 metrów przez płotki, to człowiek, którego nie trzeba przedstawiać miłośnikom lekkoatletyki. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, w tym złoto olimpijskie, mistrzostwo świata i Europy. Jednak poza sportem Warholm jest także ciekawą osobowością, która inspiruje innych swoją pasją i determinacją.
Początki kariery
Warholm urodził się w 1996 roku w Ulsteinvik w Norwegii. Od najmłodszych lat interesował się sportem, a w szczególności piłką nożną. Jednak to w bieganiu znalazł swoje powołanie. W wieku 16 lat pobił rekord Norwegii juniorów w biegu na 400 metrów. W 2014 roku zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Norwegii.
Przełom
Przełomem w karierze Warholma był rok 2017. Na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Londynie zdobył brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki. To osiągnięcie otworzyło mu drzwi do światowej czołówki. Rok później, na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Berlinie, Warholm wywalczył złoto, ustanawiając nowy rekord Europy w biegu na 400 metrów przez płotki – 47,64 s.
Mistrz świata i igrzysk olimpijskich
W 2019 roku Warholm zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Dosze, pokonując swojego głównego rywala, Rai Benjamina z USA. Rok później, na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, Warholm ponownie stanął na najwyższym podium, wygrywając bieg na 400 metrów przez płotki z nowym rekordem świata – 45,94 s.
Osobowość
Poza sportem Warholm jest człowiekiem, który inspiruje innych swoją pasją i determinacją. Jest ambasadorem marki Nike i aktywnie wspiera młodych sportowców. Znany jest także ze swojego poczucia humoru i dystansu do siebie, co sprawia, że jest lubiany przez kibiców i media.