KF Llapi Podujevo kontra Wisła Kraków

„To będzie walka o wszystko!” – zapowiadał trener Wisły Kraków przed meczem z KF Llapi Podujevo. I rzeczywiście, spotkanie było niezwykle emocjonujące, a Wisła ostatecznie wygrała 3:1. Tym samym krakowianie awansowali do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia Wisły. Już w 3. minucie Łukasz Zwoliński otworzył wynik spotkania. Gospodarze odpowiedzieli jednak szybko i w 10. minucie wyrównali stan gry.

W drugiej połowie Wisła wyszła na boisko zdeterminowana, by odrobić straty. W 60. minucie Dawid Kownacki dał Wiśle prowadzenie, a w 75. minucie wynik ustalił Luis Fernandez.

„Jestem dumny z moich piłkarzy. Grali z sercem i zaangażowaniem” – powiedział po meczu trener Wisły Kraków. „Przed nami jeszcze ciężka praca, ale jesteśmy na dobrej drodze.”

Kto błyszczał w meczu KF Llapi Podujevo – Wisła Kraków?

• Łukasz Zwoliński – strzelec pierwszej bramki dla Wisły
  • Dawid Kownacki – autor zwycięskiego gola
  • Luis Fernandez – zdobywca trzeciej bramki dla Wisły

Co dalej z Wisłą Kraków w Lidze Konferencji Europy?

Wisła Kraków awansowała do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy. Kolejnym przeciwnikiem krakowian będzie FK Partizan Belgrad. Pierwszy mecz odbędzie się 18 sierpnia w Belgradzie, a rewanż 25 sierpnia w Krakowie.

„To będzie bardzo trudny rywal, ale wierzę, że stać nas na pokonanie Partizana” – powiedział trener Wisły Kraków. „Będziemy walczyć o każdy centymetr boiska.”

Podsumowanie

Mecz KF Llapi Podujevo – Wisła Kraków był niezwykle emocjonującym spotkaniem. Wisła ostatecznie wygrała 3:1 i awansowała do kolejnej rundy Ligi Konferencji Europy. Kolejnym przeciwnikiem krakowian będzie FK Partizan Belgrad.